Back to Top

Monitorování nástroje Fail2ban Zabbixem

Řešení Fail2ban ve spojení s firewallem iptables poskytuje solidní ochranu linuxových serverů před útoky hrubou silou. Kromě široké škály služeb, které umí chránit, netrápí administrátora složitou konfigurací a je uvedený do provozu v řádu minut. Představuje proto v současnosti patrně jeden z nejefektivnějších prvků ochrany proti uvedeným útokům pro méně a středně zatížené systémy. Zajímavou možností je integrace s dohledovým systémem Zabbix.

Have I been pwned a problém recyklace hesel

Problémy vzniklé únikem přihlašovacích údajů mohou být fatální zvlášť v případě, kdy uživatelé používají stejné heslo pro přístup k více systémům. Takováto „recyklace“ může mít za následek kompromitaci firemního prostředí pouze proto, že přihlašovací údaje - často e-mail a heslo - jsou shodné s přihlášením do eshopu nebo sociální sítě. Pokud tyto údaje uniknou na internet, ať už jako výsledek práce hackerů nebo malware, máte jako správce skutečný problém.

Klady a zápory nástroje Bitlocker očima McAfee Labs

Ukončení vývoje nástroje pro šifrování obsahu disku Truecrypt postavilo mnoho uživatelů před problém, jak řešit ochranu svých dat. V případě platformy Windows se jako logické řešení nabízí Bitlocker, avšak před jeho nasazením je dobré znát některá jeho specifika. Zvlášť zajímavě vypadá využití v režimu s TPM čipem. Přehledné shrnutí kladů a záporů nabízí příspěvek, jehož autorem je Ted Pan z McAfee Labs.

Útoky využívající software pro vzdálenou podporu

TeamViewer, Remote Utilities a další řešení umožňující vzdálený přístup do (obvykle) Windows stanic jsou rozšířeným a relativně bezpečným řešením vzdálené podpory. Zajímavé vektory útoku na instalace Windows průmyslových firem popisují dokumenty Threats posed by using RATs in ICS a Attacks on industrial enterprises using RMS and TeamViewer autorů z Kaspersky Lab ICS CERT.

Tento web používá k usnadnění procházení stránek, přizpůsobení obsahu a anonymní analýze návštěvnosti soubory cookies.
Pokud souhlasíte s používáním cookies, můžete pokračovat klepnutím na tlačítko Rozumím.