Back to Top

Have I been pwned a problém recyklace hesel

Problémy vzniklé únikem přihlašovacích údajů mohou být fatální zvlášť v případě, kdy uživatelé používají stejné heslo pro přístup k více systémům. Takováto „recyklace“ může mít za následek kompromitaci firemního prostředí pouze proto, že přihlašovací údaje - často e-mail a heslo - jsou shodné s přihlášením do eshopu nebo sociální sítě. Pokud tyto údaje uniknou na internet, ať už jako výsledek práce hackerů nebo malware, máte jako správce skutečný problém.

Klady a zápory nástroje Bitlocker očima McAfee Labs

Ukončení vývoje nástroje pro šifrování obsahu disku Truecrypt postavilo mnoho uživatelů před problém, jak řešit ochranu svých dat. V případě platformy Windows se jako logické řešení nabízí Bitlocker, avšak před jeho nasazením je dobré znát některá jeho specifika. Zvlášť zajímavě vypadá využití v režimu s TPM čipem. Přehledné shrnutí kladů a záporů nabízí příspěvek, jehož autorem je Ted Pan z McAfee Labs.

Útoky využívající software pro vzdálenou podporu

TeamViewer, Remote Utilities a další řešení umožňující vzdálený přístup do (obvykle) Windows stanic jsou rozšířeným a relativně bezpečným řešením vzdálené podpory. Zajímavé vektory útoku na instalace Windows průmyslových firem popisují dokumenty Threats posed by using RATs in ICS a Attacks on industrial enterprises using RMS and TeamViewer autorů z Kaspersky Lab ICS CERT.

Firefox ve firemním prostředí

Pro nasazení Firefoxu ve firemním prostředí je pravděpodobně vhodné použít aktualizačního kanálu ESR. Jedná se o tzv „vydání s rozšířenou podporou“, u kterého je cyklus vydávání hlavních aktualizací podstatně delší. To má samozřejmě vliv na důkladné otestování a celkovou stabilitu. Zajímavé jsou však i další funkce, kterými se ESR liší od kanálu s „rychlým“ vydáváním hlavních aktualizací. Jejich popis najdete v příslušné sekci dokumentace mozilla.org.

Tento web používá k usnadnění procházení stránek, přizpůsobení obsahu a anonymní analýze návštěvnosti soubory cookies.
Pokud souhlasíte s používáním cookies, můžete pokračovat klepnutím na tlačítko Rozumím.