Back to Top

Útoky využívající software pro vzdálenou podporu

TeamViewer, Remote Utilities a další řešení umožňující vzdálený přístup do (obvykle) Windows stanic jsou rozšířeným a relativně bezpečným řešením vzdálené podpory. Zajímavé vektory útoku na instalace Windows průmyslových firem popisují dokumenty Threats posed by using RATs in ICS a Attacks on industrial enterprises using RMS and TeamViewer autorů z Kaspersky Lab ICS CERT.

Firefox ve firemním prostředí

Pro nasazení Firefoxu ve firemním prostředí je pravděpodobně vhodné použít aktualizačního kanálu ESR. Jedná se o tzv „vydání s rozšířenou podporou“, u kterého je cyklus vydávání hlavních aktualizací podstatně delší. To má samozřejmě vliv na důkladné otestování a celkovou stabilitu. Zajímavé jsou však i další funkce, kterými se ESR liší od kanálu s „rychlým“ vydáváním hlavních aktualizací. Jejich popis najdete v příslušné sekci dokumentace mozilla.org.

Je váš Redmine bezpečný?

Pokud provozujete systém pro správu projektů Redmine nebo jej spravujete pro své zákazníky, není od věci dohlížet pravidelně na jeho zabezpečení. Dobrý pomocník je bezpečnostní skener na adrese https://plan.io/redmine-security-scanner/. Nástroj německé společnosti Planio prohlédne instanci Redmine běžící na zadané adrese a zobrazí přehledné hodnocení jeho zabezpečení, případně bezpečnostní problémy, kterými trpí.

GlusterFS repository problems on Debian Wheezy

GlusterFS Packages for Debian 7 (aka Wheezy) are quite out of date, so it's better to install newer versions from gluster.org repositories. If you hit problems when setting up gluster.org repositories on Wheezy, the following information may help.

Tento web používá k usnadnění procházení stránek, přizpůsobení obsahu a anonymní analýze návštěvnosti soubory cookies.
Pokud souhlasíte s používáním cookies, můžete pokračovat klepnutím na tlačítko Rozumím.