Ochrana proti spamu s využití RBL není nic nového a velmi pravděpodobně jeden nebo více RBL používá i váš poštovní systém. Vzhledem k poměrně značnému počtu blacklistů lze očekávat, že jejich spolehlivost se bude lišit. Pokud je váš systém správně nastaven, nepůsobí dočasný výpadek odezvy RBL potíže, maximálně mírně naroste množství nevyžádaných e-mailů. V případě nedostupnosti RBL by měl poštovní systém vždy zprávy přijmou jako legitimní a ne jí odmítnout.
Řešení Fail2ban ve spojení s firewallem iptables poskytuje solidní ochranu linuxových serverů před útoky hrubou silou. Kromě široké škály služeb, které umí chránit, netrápí administrátora složitou konfigurací a je uvedený do provozu v řádu minut. Představuje proto v současnosti patrně jeden z nejefektivnějších prvků ochrany proti uvedeným útokům pro méně a středně zatížené systémy. Zajímavou možností je integrace s dohledovým systémem Zabbix.
Problémy vzniklé únikem přihlašovacích údajů mohou být fatální zvlášť v případě, kdy uživatelé používají stejné heslo pro přístup k více systémům. Takováto „recyklace“ může mít za následek kompromitaci firemního prostředí pouze proto, že přihlašovací údaje - často e-mail a heslo - jsou shodné s přihlášením do eshopu nebo sociální sítě. Pokud tyto údaje uniknou na internet, ať už jako výsledek práce hackerů nebo malware, máte jako správce skutečný problém.
Ukončení vývoje nástroje pro šifrování obsahu disku Truecrypt postavilo mnoho uživatelů před problém, jak řešit ochranu svých dat. V případě platformy Windows se jako logické řešení nabízí Bitlocker, avšak před jeho nasazením je dobré znát některá jeho specifika. Zvlášť zajímavě vypadá využití v režimu s TPM čipem. Přehledné shrnutí kladů a záporů nabízí příspěvek, jehož autorem je Ted Pan z McAfee Labs.
Tento web používá k usnadnění procházení stránek, přizpůsobení obsahu a anonymní analýze návštěvnosti soubory cookies.
Pokud souhlasíte s používáním cookies, můžete pokračovat klepnutím na tlačítko Rozumím.