Back to Top

Klady a zápory nástroje Bitlocker očima McAfee Labs

Ukončení vývoje nástroje pro šifrování obsahu disku Truecrypt postavilo mnoho uživatelů před problém, jak řešit ochranu svých dat. V případě platformy Windows se jako logické řešení nabízí Bitlocker, avšak před jeho nasazením je dobré znát některá jeho specifika. Zvlášť zajímavě vypadá využití v režimu s TPM čipem. Přehledné shrnutí kladů a záporů nabízí příspěvek, jehož autorem je Ted Pan z McAfee Labs.

Útoky využívající software pro vzdálenou podporu

TeamViewer, Remote Utilities a další řešení umožňující vzdálený přístup do (obvykle) Windows stanic jsou rozšířeným a relativně bezpečným řešením vzdálené podpory. Zajímavé vektory útoku na instalace Windows průmyslových firem popisují dokumenty Threats posed by using RATs in ICS a Attacks on industrial enterprises using RMS and TeamViewer autorů z Kaspersky Lab ICS CERT.

Firefox ve firemním prostředí

Pro nasazení Firefoxu ve firemním prostředí je pravděpodobně vhodné použít aktualizačního kanálu ESR. Jedná se o tzv „vydání s rozšířenou podporou“, u kterého je cyklus vydávání hlavních aktualizací podstatně delší. To má samozřejmě vliv na důkladné otestování a celkovou stabilitu. Zajímavé jsou však i další funkce, kterými se ESR liší od kanálu s „rychlým“ vydáváním hlavních aktualizací. Jejich popis najdete v příslušné sekci dokumentace mozilla.org.

Je váš Redmine bezpečný?

Pokud provozujete systém pro správu projektů Redmine nebo jej spravujete pro své zákazníky, není od věci dohlížet pravidelně na jeho zabezpečení. Dobrý pomocník je bezpečnostní skener na adrese https://plan.io/redmine-security-scanner/. Nástroj německé společnosti Planio prohlédne instanci Redmine běžící na zadané adrese a zobrazí přehledné hodnocení jeho zabezpečení, případně bezpečnostní problémy, kterými trpí.

Tento web používá k usnadnění procházení stránek, přizpůsobení obsahu a anonymní analýze návštěvnosti soubory cookies.
Pokud souhlasíte s používáním cookies, můžete pokračovat klepnutím na tlačítko Rozumím.