Back to Top

Vize

Hlavními vlastnostmi kvalitních firemních ICT jsou bezproblémový provoz, funkčnost a přiměřené celkové náklady vlastnictví.

Pojmy provoz a celkové náklady vlastnictví (TCO) jsou jasně definovány a není třeba je vysvětlovat. Pod pojmem funkčnost si představme soubor vlastností. Jsou to zejména schopnosti pokrývat firemní ICT nároky současné a pružně reagovat na potřeby přicházející. Schopnost ICT pružně reagovat na budoucí potřeby lze pojmenovat také jako agilitu ICT.

Pokud systémy splňují výše uvedená pravidla, není podstatné, jaká softwarová řešení jsou implementována a zařízení kterého výrobce použita. Jednotlivé součásti jsou vybírány a integrovány podle konkrétních potřeb. Jiné požadavky má např. obchodní oddělení a jiné výroba.

Soulad se třemi výše uvedenými hlavními principy je předpokladem vhodně navržených, bezchybně realizovaných a odpovídajícím způsobem spravovaných firemních ICT.

Návrhy řešení netrpí negativním efektem proprietárního uzamčení (vendor lock-in), staví na otevřených řešeních a dodržují mezinárodně uznávané standardy.

Kompetence

V oboru ICT od roku 1996, původně se zaměřením na administraci Linux a Windows serverů a síťových prostředí. Později rozšíření o lokalizaci software a odborných materiálů, školení, konzultace a návrhy řešení podnikových ICT. Design a realizace virtualizovaného vývojového prostředí pro lokalizační týmy.

Od roku 2008 testování a následné produkční realizace virtualizovaných ICT prostředí na platformách VMware ESXi/vSphere, později Proxmox VE.

Používané technologie a řešení určené pro nasazení v produkčním prostředí: VMware vSphere, Proxmox VE, Windows Server, Debian/Ubuntu Linux, Zimbra Collaboration, Joomla CMS, Redmine, Moodle, Bakaláři, Abra Flexibee, Zabbix, GlusterFS, Seafile, Veeam Backup & Replication.

Síťové prvky výrobců Mikrotik, Cisco, HP a další, úložiště Synology a IBM.

Servery Fujitsu Primergy.

Kontakt

Ing. Radek Válek

V Zahrádkách 1636
28802 Nymburk

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČ: 47533145

Profil na LinkedIn

Kontakty na koordinátory aktivních projektů jsou k dispozici po přihlášení do zákaznické sekce.

Tento web používá k usnadnění procházení stránek, přizpůsobení obsahu a anonymní analýze návštěvnosti soubory cookies.
Pokud souhlasíte s používáním cookies, můžete pokračovat klepnutím na tlačítko Rozumím.